TesettürAy.com

En İyi 7 Tesettür Markası

Tesettür Giyimde Renk Kombini

Tesettür Etek Modelleri 2016

Zühre Tesettür Pardesü 2017

Yeni Kapananlara Kolay Kombin Önerileri

Tesettür Kombinleri 14 Mayıs 2016

Yeni Kapananlara Kolay Kombin Önerileri

Tesettür giyim, sektör olarak hızlı bir gelişmeye sahip ve kendine özgü bir modası olan alandır.

Tesettür giyim markaları, eşarp ve şal koleksiyonları ile hanımların beğenilerini kazanmakta ve hanımların ilgi odağı olmaktadır.

Tesettür giyim kombinlerinde en çok tercih edilen çeşit ipek şal ve eşarplardır. Daha çok sade ve düz kıyafetlerimizin üzerinde ipek eşarp kullanımı tercih edilmelidir. İpek eşarp tercih edilmesinin sebebi hem kombinlere daha çok uymasından hem de hanımların başına tam oturup daha düzgün görünmesinden kaynaklıdır. Desenli ve renkli ipek eşarbı ise tek renk tonlarındaki kıyafetlerde tercih edilmelidir. Şalların ise son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Şık duruşu ve pratik oluşu hanımlar arasındaki kullanımı arttırmıştır. Özellikle desenli ve çok renkli kombinlerde tek renkli şallar tercih edilmelidir.

Eğer ipek eşarp veya şal kullanıyorsak eşarbımızın kaymaması ve düzgün durması için birtakım püf noktaları kullanabiliriz. Örneğin; Saçımızı tam ortadan fazla kabarık olmayan bir topuz ile toplamalıyız. Saçımız kısa ise topuz tokası ya da topuzlu bone tercih edebiliriz. İpek eşarplar kaygan olduğundan eşarbımızın önü düz dursun istiyorsak, kapı bandı süngerleri kullanabiliriz. Eşarbımızı iğnelerken fazla iğne kullanmaktan kaçınmalı, olabildiğince az iğne kullanmalıyız. Eşarbımıza zarar vermemek için çengelli iğne, toplu iğne kullanmamalıyız. Onların yerine eşarp mıknatısı kullanabilirsiniz.

İpek eşarp ve şallar için çok kaygan, uğraşmayalım diyorsanız Twill veya polyester eşarplar kullanabilirsiniz…

 

                                           

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tesettür Etek Kombinleri

Tesettür Etek Kombinleri

30 Temmuz 2016
Tesettür Kombinleri

Tesettür Kombinleri

4 Haziran 2016